Pôrod ako vystrihnutý z ružovej záhrady...

Autor: Monika Olešňaniková | 5.6.2008 o 19:23 | Karma článku: 7,58 | Prečítané:  1244x

a možno ešte krajší:)

Môj posledný deň na mesačnej praxi na pôrodnici v Čadci.

Mamička (prvorodička) s odtečenou plodovou vodou, bez kontrakčnej činnosti prijatá na pôrodnicu. Keďže prvorodička predpokladalo sa, že to bude dlhšie trvať. Ale na naše prekvapenie sa to posúvalo veľmi pekne a prirodzene bez zásahu extrémnej medicíny. 

Od začiatku s ňou bol aj otecko, trochu prekvapený možno vystrašený s pocitom nevedomosti čakal a podporoval svoju manželku buducu mamičku.

Prvá doba pôrodna netrvala dlho a pred obedom sa to schyľovalo na samotný pôrod.  Pôrod viedla perfektná gynekologička Mudr. Margušová.

Mamička spolupracovala počúvala a bez komplikácii porodila krásneho chlapčeka. Drobček jej bol položený na jej bruško spokojne ležal v teple u mamičky, kde počul to čo počúval deväť mesiacov známy tikot mamkinho srdca.

Dôležitej úlohy prestrihnúť pupočník sa podujal otecko. Doktorka presne ukázala, kde a čo, aby drbčekovi ostalo to čo ma:) Prvé ošetrenie a drobček bol opäť pri mamičke, kde si už cmúľal svoju budúcu potravu. Takto pekne sa zoznámil so svojími rodičmi. Myslím, že to čo ho čakalo po strastiplnej ceste von stálo za to.

Myslela som, že pekné pôrody sú len v ružovej záhrade. Ale pohľad na novú kompletnú rodinku v tejto najintímnejšej chvíli sa nevyrovná žiadnemu filmu:)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.


Už ste čítali?